Aura - Enerji Beden - Çakra


Şekil 1 : Aura Katmanları

Aura - Enerji Beden - Çakra

Kainatta canlı veya cansız her madde özü, ister mineral, ister kimyasal yapıda olsun kendi enerji alanında, özgün bir titreşime sahiptir.Çevremizde ne olursa olsun bunu önce enerji alanımız algılar, dıştan bir etki geldiğinde önce enerji alanımız delinir veya etkilenir. İşte bu alana “Aura” veya “Enerji Beden” denir. Reiki enerjisi yedinci çakra (tepe çakrasından) spiral şekilde girer ayaklardan, ellerden ve gözlerden çıkar.Dıştan gelen bu etki , enerji bedenimizden geçtikten sonra sinir sistemimizi etkileyerek bedenimize haber yollar. Yani fizik bedenimiz etkilenir.

Atmosferdeki olaylar ile aura alanımız üzerinde de sıkı bir ilişki vardır:Atmosferdeki elektrik yükü azaldığında, Aura alanları düzensizleşmekte, dağılmakta ve etkinliklerini yitirmektedirler çünkü Elektromanyetik enerji ile Aura’nın arasında sıkı bir ilişki vardır. Auramız ne kadar güçlü olursa bizler o kadar sağlıklı oluruz.Buda fizik bedenimizin güçlü olmasını ve hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlar.

İnsan vücudunu çevreleyen elektromanyetik alan olan “Eterik Beden” (Aura) kainatta her an var olan ilahi kaynaktan gelen evrensel enerjiden beslenir ve insan evrensel enerji ile her an iletişimdedir. Bu enerjinin varlığı yapılan Reiki çalışmalarında kişi tarafından bedeninde hissedilebilir.

Vücudumuzdaki enerji alanımız belli noktalarda toplanmıştır. Bu belli enerji alanları aynı zamanda dönen enerji girdaplarıdır. Biz bunları ÇAKRA olarak adlandırıyoruz.

Aura’da yedi enerji merkezi bulunur (Günümüzde “Kirlian Tekniği” ile insan aurası fotoğraflanmıştır). Dönen enerji merkezlerinin yani çakraların dönme hızları birbirinin aynı değildir.

Çakraların görevi, evrensel enerjiyi alıp bedenin kullanabileceği frekansa dönüştürmektir. Tepeden (Taç Çakra’dan) başlayıp, omurilik boyunca yedi ana noktaya yerleşen çakralar her biri fizik bedenimizde bir iç salgı bezine karşılık gelerek insanda değişik fiziksel fonksiyonları temsil eder.

Her Çakra beynin belirli bölgesini açan veya uyandıran bir anahtar ya da düğme olarak düşünülebilir. Birçok insanda bu enerji merkezlerinin aktivitesi çok düşüktür. Belli teknikler uygulanarak (reiki, akupunktur, yoga, dua , zikir , Türk müziği makamları (neva makamı,İsfahan makamı gibi)… vb.) çakralara odaklanılır ve çakralardan geçen enerji akımı artırılabilir.

Çakralarımız fiziksel bedenimizin üzerinde değil enerji bedenimizin üstündedir. Fizik bedenimizdeki karşılıkları ancak enerji bedenindeki bir rahatsızlık sonucu ortaya çıkar. Bir çakrada sorun oluşunca sorun , öncelikle o çakra ile ilgili organları sonra da tüm vücudu olumsuz olarak etkiler.

Zaten hastalıkların sebebi de çakralarda bloke olmuş, aşırı artmış ya da dengesini kaybetmiş enerji alış-verişleridir. Her bir çakranın şifasında –hastalığın tedavisinde- o çakraya ait renkler, kristaller, notalar (sesler) ve mantrası (tekrarlanan kelime ya da cümle) kullanılır. Her rengin , kristalin , notanın tekrarlanan kelimelerin ve seslerin beynimizde algılandığı esnadaki frekanslar , çakra frekanslarıyla uyumlu hale gelince çakra blokajları çözülür.Bunun sağlanmadığı durumda “çakra dengesizliği” önce psikolojik seviyede başlar, uzun süreli denge bozukluklarının sonucunda ise fiziki rahatsızlıkları beraberinde getirir. Bedensel hastalıklara neden olabilir. Normal enerji akışını bozan bir blokaj, canlılığın kaybına ve sağlığın kötüleşmesine neden olur.

Çakra renkleri gökkuşağının renkleri sırasında dizilir. Her çakranın hızı değişiktir. Enerji blokajları, çakraların dönme hızlarını etkiler ve çakraların dengesiz çalışmasına neden olur.

Bugün Batı dünyasında, günümüz modern tıbbının endokrin sistemi üzerinde yaptığı araştırmalarda, yedi enerji merkezinin (çakraların) endokrin sistemi bezleri üzerine denk düştüğü anlaşılmıştır. Böylece REİKİ alternatif tıp alanında yerini almaya, Avrupa’da ve Amerika’da bazı hastanelerde hastaların tedavisi için “Reiki Uygulamaları” alternatif tedavi olarak uygulanmaya başlamıştır.

Reiki artık dünyada birçok hastanede tamamlayıcı tıp adı altında kullanılmakta ve bir çok eğitim kurumunda da öğretilmektedir. Reiki'nin hastalıklara nasıl iyi geldiği konusundaki bilimsel çalışmalar devam etmektedir. Ancak bu çalışmalar devam ederken bir çok bilim adamı Reiki'nin olumlu etkilerinden faydalanmaktadır.

Dünyada hastalarına Reiki uygulaması yapan bazı hastaneler şunlardır:

Yale University Hospital, University of Michigan Hospital,Throat Hospital in New York, Memorial Sloane Kettering Hospital, South Pointe Hospital, Imperial Point Medical Center, Ayrshire Central Teaching Hospital, Kirklandside Hospital,Ailsa Hospital, Croy Day Hospital, St. John's Hospital, Elliot Regional Cancer Center,Portsmouth Regional Hospital in Portsmouth, California Pacific Medical Center, Kent County Hospital, R.I, Brookhaven Hospital,Meriter Hospital in Madison,Baptist Hospital in Nashville, Hartford Hospital, The Charlotte Hungerford Hospital, Thompson Hospital, Columbia Presbyterian Hospital, Beth Israel Hospital, Kesler Institute, California Pacific Medical Center, Portsmouth Regional Hospital,Marin General Hospital, Lynden Hill Clinic, Veterans Hospitals.California Pacific Medical Center.

 

 

Ana Sayfa | Hakkımda | İletişim
Copyright 2009 Reikienerjisi.com. Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Web Tasarımı : mostaryazilim.com