MUTLU OLMAK, İSTEKLERE ULAŞMAK KADER Mİ YOKSA SEÇİM Mİ?


Mutlu Olmak


Bir kere olsun, gerçekten kendiniz için birşeyler yapın ve bu yazıyı sonuna kadar okuyun!

Sıklıkla sorulan ve güncelliğini hiç kaybetmeyen bir soru. "Mutlu olmamın ve isteklerime kavuşmanın yolu nedir?"

Cevap : Beyninizi kandırmak!

Bir soru daha "Ne demek yahu beynimizi kandırmak, hiçbirşey anlamadım." Hemen Cevap vereyim: Öncelikle zihninizi, herşeyin yolunda gittiğine, her isteğinizin yavaşda olsa gerçekleştiğine inandırmanız gerek.

- İyi de bu nasıl olacak ki? Hiçbirşey yolunda değil ve hiçbir isteğim gerçekleşmiyor.

*Emin misin gerçekten hiçbirşey istediğin gibi gitmiyor mu? Yoksa görmüyor musun?

En büyük isteğin, henüz gerçekleşmedi diye hiçbir istediğin olmuyorMUŞ gibi görüyor olabilir misin?

-Hayır olmuyor işteee.

* Peki, varsayalım ki öyle! Şimdi yapılması gereken şu.

Bir isteğiniz var ve bu büyük bir istek olsun.(Size göre büyük tabii ki!!!)

Ev almak istiyorsunuz ama ev alacak maddi geliriniz yok hatta borcunuz var.

*Öncelikle basit isteklerinizle başlamalısınız.

Örneğin, bir plan yaptınız ve deniz kenarına gideceksiniz ve sevdiğiniz bir arkadaşınızla buluşacaksınız.

Bunu gerçekleştirdiniz. Güzeeel basit bir isteğiniz gerçekleşti!

-İştesiniz, çok yoruldunuz ve keşke evde olup şöyle bir uzansam, dinlensem ve güzel bir çay demleyip, film izlesem diye hayalini kuruyorsunuz.

*İş bitti. Eve gittiniz ve bu hayalinizide gerçekleştirdiniz. Bir hayaliniz daha gerçekleşti!

Bu örneğimizde bayanlara gelsin. İnternetten beğendiğiniz bir çanta(fiyatı 39.90) veya çocuğunuz için beğendiğiniz bir yelek var(fiyatı 29.90). Bir arkadaşınız, neden internetten bakıyorsun ki? Yarım saatlik uzaklıkta bir yer var. Hem fiyatı internetten daha uygun, hem de çok çeşit var. Üstelik günlerce beklemeyeceksin! İstersen, beraber gidelim bakalım dedi ve siz ÜŞENMEDEN, ERTELEMEDEN bu isteğinizi gerçekleştirdiniz. Mükemmeeel bir isteğiniz daha gerçekleşti!

- Biz erkeklere gelsin bu da. Yav hanım, bu pazar seninle şöyle gezmelere gidelim.

-Akşam yemeğe çıkalım veya istersen piknik falan yapalım, hem ahmet abileri de alırız, keyifli bir gün geçiririz ne dersin? Beyefendi, pazar günü sizi gezmelere götürme eylemini yapmaya çalışır ve siz de "ay hayatım bu pazar günü temizlik yapacağım" diye bahaneler üretmezde bu isteği gerçekleştirirseniz. Değmeyin keyfinize. Bir bonus daha kazandınız. Hem de kallavisinden!(Hem başkasının isteğine, hem kendi isteğinize ENGEL olmadınız, birlik, beraberlik, paylaşım duygularını ateşlediniz! Hem de ÜŞENMEDİNİZ, HAREKETE geçtiniz.) Beyler üzerinden hatta benim üzerimden devam edelim. Arabanın farları temizletilecek galip bey! (30 TL.) Çok mübarek totonuzu kaldırıp, bir zahmet arabanın farlarını temizletin. Gerçekten bu işlemi de üşenmeden gider yaparsam(KENDİM İÇİN ZAMAN ayırırsam) bir bonus daha kazandım demektir.

Örnekler arttırılabilir. Siz olayı anladınız!!!

Ertelenmeden, üşenmeden gerçekleştirilen istekler neticesinde, zihninimiz yavaş yavaş her istediğim gerçekleşiyor düşüncesine kapılacak, mutluluk hormonları salgılanmaya ve auranız genişlemeye başlayacaktır.

-Eveeet beynimizi kandırmayı başardıkta, ev isteği ne oldu galip efendi?

* Hah işte, bu ufak mutlulukların sayısı arttıkça, auranız genişleyecek, frekansınız yükselecek, çok daha olumlu düşünceler zihninizi saracak, fırsatlar karşınıza çıkmaya başlayacak, para akışınız değişecek. Mantıklı hareket etmeye başlayacaksınız.

Sorunlarla boğuşmak yerine, ben bu evi nasıl alabilirim. Ne yapabilirim diye alternatif yollar düşünmeye başlayacaksınız. Mevcut bakış açısını değiştirdiğinizde, bakın bakalım nasıl fırsatlar çıkıyor? Frekansınız yükseldikçe size zarar veren, dedikoducu, enerjinizi düşüren insanlar yerine, yardım eden insanlar karşınıza çıkmaya başlayacak.

Yav galip amma da sallıyorsun ha, bu kadar kolay mı?

Hem evet hem hayır.

Eğer siz 3-5 gün deneyip, amaaan olmuyor diye bırakırsanız tabii ki olmayacaktır. Ya da direk büyük büyük isteklerin gerçekleşmesini umut ediyorsanız "hayırlı işler" isteğiniz gerçekleşmeyebilir.

Heee her isteğiniz hemen gerçekleşiyorsa, ne yapıyorsanız aynısını yapmaya devam edin ve şuana kadar yazdığım herşeyi çöpe atın!

Yok olmuyorsa, lütfen okumaya devam edin.

*Bu isteklerin gerçekleşmesi veya gerçekleşmemesi durumunu "KADERE" bağlamayın. Bakın ne diyor yüce YARADAN. "Biz her insanın kaderini; kendi çabasına bağlı kıldık" (İSRA suresi 13)

Ben, bu konuda şöyle düşünüyorum. Eğer, biz ALLAH c.c'nin yazdığı kaderi oynuyor olsaydık; kader bizim kendi çabamıza bağlı olmasaydı, biz cennet ile nasıl mükafatlandırılacağız ya da Cehennem ile nasıl cezalandırılacağız? (Çalışmayalım, yatalım, para gökten gelsin. Sağlığımız için doktora gitmeyelim ne de olsa KADER böyle yazılmış.) Şunu sormaz mı insan? Haşa, Allah' ım ben senin yazdığın kaderi uyguladım. Senin çizdiğin sınırlar dışına çıkmam mümkün mü?

Daha ötesi kimilerinin çok zengin, çok mutlu, sağlıklı olması, sizin ise fakir, mutsuz, hasta olmanız durumunda şunu söylemeyecek misiniz? "Başkalarının kaderini güzel yazmış, benim kini kötü yazmış." O'nu adaletsiz olmakla suçlamayacak mısınız?
Ki, şuan din tacirlerinin yaptığı sizi kaderciliğe itip, yaşanılanlar için O' nu suçlamanızı sağlamak. Malesef, başardılar da milyonlarca insan yaşadıkları için O' nu suçluyor ve kendisi için hiçbirşey yapmıyor. (Kaderine razı gelmezse ALLAH'a şirk koştuğunu düşünüyor.)

-Ne yani herşeyi ben mi seçtim?

*Yok Canııımm sen seçmiş olabilir misin? Tamamen anne babanın suçu!!!

Çünkü, onlar size yüklü bir miras bırakmadı! Kaderiniz doğuştan kötü başladı.

Yada sizlerinde düşündüğü gibi ALLAH c.c nin bazılarını kayırıyor!!! "Neden bunu yapsın ki? Ne menfaati olabilir o bazılarından?"

Pehh, buna inanıyorsanız zaten bütün söylediklerimiz boşa gitti. Tüüüh!

Ne güzel söylemiş Mevlana hazretleri. "Düşüncen konuşmana, Konuşman hareketine, hareketin kaderine yansır. Güzel düşün, güzel yaşa."

Oysa ki, yaşadığımız herşey bizim tercihimiz, enerjimiz, düşüncemizle, alışkanlıklarımızla ilgili...

O işi siz seçtiniz, o kadını, o adamı siz seçtiniz, mutlu olmayı veya olmamayı siz seçtiniz. Dedikoducu komşunuzu dinlemeyi siz seçtiniz. İçki içmeyi, uyuşturucu kullanmayıda siz seçtiniz. Arkadaşınızın banka kredisine siz kefil oldunuz. Kredi kartına taksitle cep telefonunu kim aldı? Dolayısıyla ödenemeyen yığınla borcu kim yaptı?

 Ya güvendiğiniz kişiler tarafından kandırılmayı kim seçti?

Hayır hayır siz olamazsınız!!!

Yazdıklarım ağır mı geldi? Güzeeeel birşeyler anlaşılıyor o zaman.

Ama durun bir dakika Ego' nuz iş başında, hayır ya, bana ne bane benim suçum değil.

Eşimin suçu, patronun suçu, ailemin suçu, Allah' ın suçu demeye devam ediyor!

-Eee ev işi ne oldu galip? Sen ondan haber ver.

*Kadercilik yapmayıda bıraktınız! Oh süper, ev daha da yakın. Şimdi geldi sıra niyetlerinizi, isteklerinizi düzgün şekilde ifade etmeye!

Ev istiyorsunuzda, nasıl bir ev istiyorsunuz? Kaç oda olacak, yeri nerede olacak, içindeki eşyalar ne olacak?

Belkide yavaş yavaş yeni eviniz için ufak tefek eşyaları almaya başlamalısınız ve sanki yeni evinizdeymiş gibi hayal etmelisiniz. Eşinizle, çocuğunuzla o evde izleyeceğiniz filmleri hayal etmeli, mutlu olduğunuzu düşünmelisiniz. Korkmayın, düşüncenizi kimse okuyamıyor, bu yaptığınızı birilerine söylemek zorunda da değilsiniz. Bu sebeple size deli diyebilecek biri yok. Sizden başka!

Bakın Einstein ne diyor;

"Hayal gücü mü, yolsa bilgi mi daha değerlidir? Hayal gücü, bilgiden daha önemlidir. Bilgi sınırlıdır, oysa hayal gücü tüm dünyayı kapsar. Gelişimi tetikler, evrime yol açar. Net bir şekilde söylüyorum: Hayal gücü, bilimsel araştırmaların önemli bir parçasıdır"

*Hayal etme ve hayaliniz gerçekmiş gibi davranma işinide kaptınız. Kocaman bir bonus daha....

-Peki, yapılmaması gerekenler neler?

*Hayalinizi sık sık değiştirmeyin. Çünkü yaratım sürecini yeniden başlatmış olursunuz.

Evinizi 3 +1 olarak hayal ettiniz. Sonra yok yok daha büyük 5 +1 olsun dediniz. Hooop yeniden yaratım sürecini başlattınız.

* Dedikodu, yalan dolan, hırsızlık, alkol veya uyuşturucu kullanımı, kumar, kin, nefret öfke vb kötü davranışlarla aurayı kirletmek süreci ya çok uzatacaktır ya da gerçekleşmeyecektir.

*Eveeet sizlerden bir soru daha duyar gibiyim. İyi de galip yapma dediğin şeyleri yapıp zengin olan milyarlarca insan var. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Off, nasılda lafı çaktınız bana! Tam gediğine oturttunuz taşı!

*Tabii ki de var. Fakaaaat, bu şekilde güç, para, pul, mal, mülk elde edenlere neler olduğunu hiç gözlemlediniz mi? Hiçbirşey olmasa, o kadar zor ölüyorlar ki. Dünyayı verseler öyle bir ölüm şeklini seçmezsiniz. Bilmiyorum, anlatabildim mi?

Sistem alma-verme döngüsüyle çalışır. Haksız şekilde ne elde ederseniz, sistem de misliyle bir şekilde geri alır. (Bu sağlık olur, para olur vb.)

*İstekleriniz küçükte olsa, üşenmeyin, ertelemeyin.

*Hemen vazgeçmeyin, hurafe deyip geçmeyin. Deneyin yahu! Denemeden hurafe olduğunu nereden biliyorsun be mübarek?!!

Ben hedeflerime ulaşmak için 15 senemi verdim ve yeni yeni meyvelerini topluyorum.

Toplamaya da devam ediyorum. Tabii ki, düşüyorum, hasta oluyorum, yoruluyorum, ağlıyorum. İnsanım sonuçta. Fakat olaylara takılı kalmıyorum. Ben hayatımda 6 kere eksiye düştüm. Altını çiziyorum, sıfıra değil eksiye düştüm ve tekrar ayağa kalktım.

Kimsenin kaldırmasını beklemedim. Başkalarını suçlamadım, Kendimi suçladım. Sonrasında kendi mi suçlamayı da bırakıp yoluma devam ettim.

İyi ki zengin bir aile de doğmadım, iyi ki hayatım hep borç ve zorluklar içerisinde geçmiş, iyi ki büyüye maruz kaldım, ayağa kalkma sürecimde bana çelme takan, yarı yolda bırakan, arkamdan konuşan, kazık atan, beni seven, destek veren herkese teşekkür ederim. Sayenizde öğrendim, öğreniyorum. Şükürler olsun!

Dene abicim, dene ablacım, dene kardeşim, annecim, babacım.

Öyle 3-5 ayda da pes etmeeeeyin. Mutlu olmayı denemenin ne zararı var? Ara vermeden, gecikmeden, ömür bitmeden harekete geç. Bu hayat senin, kalk yürü, koooooş be kardeşim. Ahlaki sınırları aşmadan, başkası için yaşamadan, ne diyecekler diye düşünmeden yaşa. Yoksa o insanların esiri olursun! Her ne yaparsanız yapın birileri zaten hakkınızda kötü konuşacak. Herkesi mutlu edemezsin!

Bunu her zaman HATIRLA.

Herşey sizin elinizde, sadece sistemi kullanmayı bilmiyorsunuz o kadar!!!
Kendin için artık HAREKETE GEÇ...


Sevgilerimizle
GALİP HALİT ÇİL & DAMLA ÇİLAna Sayfa | Hakkımda | İletişim
Copyright 2009 Reikienerjisi.com. Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Web Tasarımı : mostaryazilim.com