Reikinin Anlamı ve Özellikleri

Reiki binlerce yıldan beri kullanılan , yaşam enerjisinin ellerin temasıyla uygulandığı eski bir iyileştirme, şifa tekniğidir.

Bu enerjinin kullanılması , bireysel zekâya ya da ruhsal tekamül (gelişim) seviyesine bağlı olmadığından, her yaştan insana reiki masterler tarafından transfer edilebilir. Reiki, insanın sadece fiziksel bedenini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda duygularına, zihnine etki ederek, ruhsal rahatlama, barış, güvenlik ve kendini iyi hissetme gibi birçok olumlu duygunun da hissedilmesine yardımcı olur.

Şifa verirken, evrensel yaşam enerjisi , sizin içinizden enerji olarak bu enerji isteyen kişiye doğru akar. Reiki spiral şeklinde 7. Çakra’dan (Tepe Çakrası) girip geçerek ellerden, ayaklardan ve gözlerden çıkar. Dolayısıyla ne zaman reiki uygulasanız, onun enerjisiyle kendinizi huzurlu ve şifalı hissedersiniz.

Reiki’nin bedeninize asla zararı yoktur. İstediğiniz zaman istediğiniz kadar reiki yapabilirsiniz. İster inançlı, ister inançsız olsun herkes bu enerjiyi kullanabilir.Ana Sayfa | Hakkımda | İletişim
Copyright 2009 Reikienerjisi.com. Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Web Tasarımı : mostaryazilim.com