Ruhsal Tekamül mü? Ruhsal Karmaşa mı?

Sevgili Öğrencilerim ve wwww.reikienerjisi.com üyeleri;

Her birimiz ben kimim? Sorusuna yanıt arıyoruz ve bu sorunun cevabını bulmak için pek çok farklı yol deniyoruz. Bu yöntemlerden bir tanesi de Reiki Enerjisi. Son zamanlarda yanlış bilgilendirilen, master’ı tarafından uyumlanıp öylece bırakılan, arka arkaya alınan insiyeler ( enerji uyumlamaları ), aktarılan yanlış bilgiler, para karşılığı bilgi ve deneyime sahip olmadan master’lık yapanlar çok acıdır ki, insanların enerji dengelerini bozup bunalıma kadar sürükleyebiliyorlar. Bu tür kişilerle karşılaşıyorum. Sadece reikiye yada başka bir enerji formuna uyumla bırak“içinden geldiği gibi yaparsın “ demekle yada “enerjiyi aktar bırak” demekle bu işin olmadığının lütfen bilincinde olun.

Bu tür spritüel çalışmaları değişmek için yaparız, arayışta olduğumuz için yaparız, daha mutlu ve daha huzurlu olmak için yaparız ama son zamanlarda görüyorum ki zihin çok ön planda sadece ego ve saplantılar var yapılan çalışmaların amacından uzaklaşmak var. Sadece Reikiye tutunmak, sadece kristal şifaya tutunmak, sadece kuantuma tutunmak…. Doğru değildir. O zaman bütünlük nerede ? Bitkiler, taşlar, enerjiler ve diğer şifa yöntemleri kişinin inancıyla bir bütün olarak şifa verir. Ruhsal tekamülümüzü bir şeye tutunarak gerçekleştiremeyiz.

Ne yazık ki spritüellik ile uğraşanlar arasında en iyi benim yarışı var. Benim bilgilerim, benim uyumlamalarım en iyisidir anlayışı var. Kime neyi ispatlamaya çalışıyoruz ? Her ruh kendi gelişiminden sorumludur. Ruhsal gelişim; arınma ve değişim için yapılır peki ne kadar oluyoruz? Oluyor muyuz? Yoksa oluyormuş gibi mi yapıyoruz bütün bu çekişmelerin içinde …

İnsanın özü huzur ve sevgidir ama zihin bize bunu unutturur. Yaşamımız boyunca zihnimiz bize etiketler yapıştırır. Bir işe müdür olarak girdiniz, bir süre sonra ben müdürüm demeye başlarsınız. Biz müdür değiliz! O işi yapan kişiyiz. Yaptığımız işle bütünleştik bu zihnimizin yaptığı bir şeydir. Etiketler geçici ve değişkendir. İnsan sonsuz bir enerjidir. Zihnimizle değil, aklımızla hareket etmeliyiz. Beyin süzgeçinden bazı şeyleri geçirmeli ve ondan sonra karar vermeliyiz. Aklın evet demesiyle deneyim oluşur, hayır demesiyle düşünce, bilinçaltına gider. Akıl kıyaslar, mantık yürütür, karar veririr ve ayırt eder. Spritüllik yolunda kararlarınızı alırken zihninizle değil aklınızla seçimlerinizi yaparsanız bir keşif yolculuğuna çıkmış olursunuz.

Enerjilerle oynamak çok kolaydır ancak bütün dengeyi yanlış bir düşünce kalıbıyla bozabilirsiniz. Enerji basit olduğu kadar kompleks bir yapıya da sahiptir.

EZELİN SIRLARINI NE SEN BİLİRSİN NE BEN;

BU MUAMMA HARFİNİ NE SEN OKUYABİLİRSİN, NE BEN

PERDENİN BU YÜZÜNDE SENİN BENİM DEDİKODUMUZ VAR,

PERDE KALKARSA NE SEN KALIRSIN NE BEN

(ÖMER HAYYAM )

Sevgilerimle Galip…Ana Sayfa | Hakkımda | İletişim
Copyright 2009 Reikienerjisi.com. Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Web Tasarımı : mostaryazilim.com