Sıkça Sorulan Sorular

1) herkes reiki’ye uyumlanabilir mi?

Evet.İsteyen herkes reiki’ye uyumlanabilir.

2) Reikiye uyumlanan kişi Budist olur mu?

Hayır Budist olmaz. Dünya da yaklaşık olarak 2 milyon kişi reiki uygulayıcısıdır.

3) Reiki bir din yada tarikat mıdır?

Reiki bir din yada felsefe değildir.Reiki saf sevgi enerjisidir.

4) Bizim kültürümüzde reikinin yeri nedir?

Osmanlı döneminde darrüşşifa ve tıp medreselerinde Ruh ve akıl hastalarının müzik, su sesi, ve güzel kokularla tedavi edildikleri şifacıların doktorlarla birlikte en az onlar kadar başarılı çalışmalar yaptıkları bilinmektedir.Anadolu da el verme geleneği günümüzde de devam etmektedir.Reikiye uyumlanma da mastırınızın size el vermesidir. Günümüze kadar gelen Edirne’deki 2. Beyazıt Külliyesi bunun en sağlam tanığıdır.

5) Reiki yaparsam dinden çıkarmıyım? İslamiyette yeri nedir?

Reiki yaptığınızda dinden çıkmazsınız ancak unutmamanız gereken en önemli nokta sizin sadece bir kanal olduğunuzdur.Şifayı veren kişi siz değilsiniz.Kuranda aura ve çakrayla ilgili ayetler:

“ O gün mümin erkekler ile mümin kadınları nurları önlerinde ve sağlarında koşarken görürsün” Hadid suresi 12. ayet (Bu ayette auradan nur olarak bahsedilmiştir ve 3 boyutlu olarak anlatılmıştır.)

“Küfre sapanlar için ateşten giysi biçilmiştir” Hac suresi 19.ayet (Cehennem auramızdaki negatif enerjidir.Öfke anında auranın rengi genelde koyu kırmızıdır.)

“Yemin olsun, biz sizin üstünüzde yedi yol yarattık! Ve biz yaratılıştan/yaratılmışlardan gafil de değiliz” Muminun 17. ayet ( 7 ana çakramız vardır.)

Bu Kur'an, insanların kalp gözlerini açacak ışıklardan oluşur. Gereğince inanan bir toplum için de bir kılavuz ve bir rahmettir o.” Casiye 20.ayet (Kalp çakrasının açılmasından söz etmektedir.)

“Allah onların kalpleri, kulakları üzerine mühür basmıştır. Onların "kafa gözleri" üstünde de bir perde vardır. Onlar için korkunç bir azap öngörülmüştür.” Bakara suresi 7.ayet ( Tepe çakrasında sorun olan kişilerde depresyon,aşırı stres bunalım gibi sorunlar görülür)

6) Reikiye uyumlanma süresi ne kadardır?

Reiki’ye uyumlanma süresi yaklaşık 6-7 saattir.

7) Reiki kaç aşamadan oluşur?

Reiki 1’de teknik bilgileri alırsınız ve uyumlamanız yapılır.21 günlük arınma sürenizde kendinize reiki uygularsınız.Reiki 2’de sembollere uyumlanırsınız ve uzağa reiki göndermeye başlarsınız.Reiki 3 de artık mastırsınız.Başkalarına uyumlama yapabilirsiniz.

8) Reikinin bioenerjiden farkı nedir?

Bioenerji de kendi beden enerjinizi kullanırsınız reikide ise evrenden gelen enerjiye kanallık yaparsınız.

9) Reikinin yan etkisi var mıdır?

Reikinin hiçbir yan etkisi yada zararı yoktur.

10)Reiki seminerleri ücretli midir?

Evet ücretlidir.Öğrenmek için lütfen iletişim linkini kullanarak irtibata geçiniz.Ana Sayfa | Hakkımda | İletişim
Copyright 2009 Reikienerjisi.com. Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Web Tasarımı : mostaryazilim.com