Thai Refleksoloji

Reflexoloji uygulaması çok eski tarihlere yaklaşık 3000 sene öncesine dayanan geleneksel bir Çin terapi tekniğidir.Tarihte İnka ve Çin medeniyeti migren, bel - boyun fıtığı, troid ve mide rahatsızlıkları olmak üzere bütün nörolojik hastalıklarda bu yöntemi uygulamışlardır.

Bu uygulama bugün destekleyici ya da tamamlayıcı tedavi dediğimiz tedaviler arasında yer almaktadır.Eller ve ayaklar üzerinde yer alan refleks noktalarını uyararak ortaya çıkan elektrokimyasal mesajları nöronların yardımıyla ilgili organı uyarmak amacıyla yapılan bir terapi yöntemidir. . Uygulamada en çok sinir ucu bulunması sebebiyle en sıklıkla ayaklar tercih edilir. Kan dolaşımına ve bütün organlara etki eder.Böylelikle vücudun doğal dengesini sağlar.

Reflexolojist’ler ayağı vücudun aynası olarak görür ;sağ ayak vücudun sağ tarafını temsil eder sol ayakta vücudun sol tarafını. Ayaktaki reflex noktalarındaki hassasiyet ,hastalığın veya olabilecek hastalığın habercisidir.Bu noktaya Reflexoloji teknikleri uygulandığında ,vücut kendini onarması için ve hastalıkları, önlemek için kendini güçlendirir.Reflexoloji belli noktaların manuel uyarılarak vücuttaki sinirlerin ve kan dolaşımının uyarılmasını sağlar.En yaygın uygulanan ayak reflexolojisidir.

 Stres belkide günümüz insanlarının karşılaştığı en temel sorundur. Bu sorunun sinir sistemimiz üzerindeki etkisi son yıllarda yapılan araştırmalarla kanıtlanmış olup günlük hayatta yaşadığımız birçok sorun buna dayalıdır. Stres kan dolaşımını yavaşlatır refleksoloji ise kan dolaşımını hızlandırarak vücudun besin almasını ve toksin atımını hızlandırır. Refleksoloji yaptıranların bağışıklık sistemlerinin daha iyi çalıştığı özellikle kışın yaşanılan soğuk algınlığı ve grip tarzı hastalıklara daha dirençli oldukları araştırmalarla kanıtlanmışdır.

 

 
Ana Sayfa | Hakkımda | İletişim
Copyright 2009 Reikienerjisi.com. Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Web Tasarımı : mostaryazilim.com